Ćwiczenia na świeżym powietrzu

Ćwiczenia na świeżym powietrzu

Lato to czas, kiedy brzydka pogoda przestaje być wymówką do  leniwego spędzania czasu w zaciszu własnego salonu. Ciepło, zieleń i długie wieczory sprzyjają bowiem aktywności na świeżym powietrzu, której tak bardzo potrzebujemy po miesiącach covidowej izolacji.

Możliwości mamy bardzo wiele. Można biegać, pływać, jeździć na rolkach i rowerze, uprawiać jogę w parku czy też skorzystać z siłowni plenerowej. Nawet zwykły spacer jest dobrym pomysłem. Ważne, żeby ruszyć się z domu i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb oraz możliwości.

Dlaczego warto?

Ćwicząc dbamy oczywiście o nasze zdrowie fizyczne, ale warto zaznaczyć, że już 5 minut spędzonych w otoczeniu zieleni pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie psychiczne. Dzięki aktywności na świeżym powietrzu nasz organizm dotlenia się, a także uwalniane są endorfiny przez co jesteśmy mniej apatyczni i mamy więcej chęci do życia. Dodatkowo poprzez kontakt skóry ze słońcem uwalniana jest witamina D3, której większości z nas brakuje.

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa również na stan naszego portfela 😊 Pomyślcie tylko, ile możecie zaoszczędzić przesiadając się z samochodu na rower! Nie musicie też kupować karnetu na siłownie czy do klubu fitness, gdyż te są latem dostępne zupełnie za darmo 😊

Uwaga: wyzwania

„Kupiłem karnet na siłownię, więc pójdę.”. Znacie, to? Wydane pieniądze dobrze motywują nas do aktywności. Dodatkowo do ćwiczeń i zwiększania zakresu motywuje nas trener. Ćwicząc samodzielnie na świeżym powietrzu, tych bodźców brakuje. Musimy wykazać się determinacją, aby samodzielnie ćwiczyć regularnie. Zachęcamy dlatego, aby nie robić tego w samotności. Ćwicząc z bliskim znajomym lub członkiem rodziny, nie tylko zyskujemy towarzystwo, ale też wsparcie w treningu.