consulting EKOLOGICZNY 

Zbuduj z nami ekomarkę i społecznie odpowiedzialny biznes

Jesteś marketerem i nie wiesz, jak dobrze zaplanować i przygotować kampanię opartą o zielone hasła bez narażania firmy na zarzuty o greenwashing? Jesteś HR-owcem i chcesz zbudować wizerunek zielonego pracodawcy oraz kulturę organizacyjną zrównoważonego rozwoju?

A może w Twojej firmie pojawił się temat ESG i chcesz opracować strategię ESG, policzyć ślad węglowy, przeprowadzić audyt ekologiczny budynków lub uzyskać certyfikację ekologicznej ISO 14001/ISO 50001? 

Jeżeli tak, jesteś we właściwym miejscu! Zapewniamy kompleksowe wsparcie w komunikacji działań proekologicznych oraz  zrównoważonego rozwoju, a także konsultujemy z zakresu ESG oraz CSR. Wspieramy w uzyskaniu certyfikacji ekologicznej ISO 14001/ISO 50001, policzeniu śladu węglowego, wykonaniu audytu ekologicznego budynku i opracowaniu strategii ESG lub CSR. 

Consulting zielony marketing

Klienci coraz częściej wybierają produkty przyjazne środowisku, zaprojektowane w zrównoważony sposób lub wpisujące się w koncepcję gospodarki obiegu zamkniętego i zero waste. Szukają też marek, które w swoje DNA i strategie wpisane mają pro społeczne i pro środowiskowe wartości – produkcję bez nadmiernej eksploatacji planety, odpowiedzialność społeczną i przejrzystość w całym łańcuchu dostaw.

Na tę potrzebę coraz częściej i chętniej chcą odpowiadać marketerzy, budując strategie i komunikacje oparte o te właśnie wartości. Każda działalność firm wiąże się jednak z wygenerowaniem przez nie pewnego śladu węglowego i środowiskowego, dlatego budowa dobrego zielonego przekazu może być problematyczna. Bez dobrej analizy i zrozumienia tematów ESG łatwo i często nieumyślnie można wpaść w pułapkę greenwashigu.

Jeżeli chcesz tego uniknąć i zbudować mądrze przekaz i kampanię marketingową opartą o zielone komunikaty, służymy pomocą. Daj znać, co możemy dla Ciebie zrobić

Consulting zielony HR (green HR)

Działalność HR-u za sprawą litery „S” (eng. social) na stałe wpisana jest w strategię ESG firm. Niezależnie jednak od tego, kwestie społeczne czy też poprawy dobrostanu pracowników (wellbeing) zawsze znajdowały się w obszarze zainteresowań HR-u. Obecnie jednak za sprawą nowych przepisów, ale również oczekiwań kandydatów do pracy oraz osób już zatrudnionych coraz ważniejsze dla HR-u stają się tematy związane ze środowiskiem. Dlaczego? Pracownicy coraz częściej chcą pracować w firmach, dla których zrównoważony rozwój jest wartością, a żeby mógł się nią stać firmy potrzebują pracowników z wiedzą na temat zmian klimatu i  specjalistyczną wiedzą z zakresu ESG. Rolą HR-u jest więc odpowiednia edukacja i szkolenia pracowników, rekrutacja specjalistów ESG, jak również budowanie zielonej kultury organizacyjnej i zielonego employer brandingu.

Jeżeli chcesz budować odpowiednie plany szkoleniowy, dowiedzieć się więcej o roli HR w ESG lub też zbudować wiarygodną i spójną z działaniami firmy zieloną kulturę organizacyjną i employer branding, napisz do nas. Daj znać, jak możemy Ci pomóc!

Consulting ESG, CSR, certyfikacja ISO

Chcesz, aby Twoja firma działała ekologicznie, w sposób zrównoważony i społecznie odpowiedzialny? Dostrzegasz konieczność zmiany związaną z raportowaniem ESG. Czy może chcesz wprowadzić u siebie program CSR? 

Wesprzemy Twoją firmę w przygotowaniu i realizacji programów oraz działań prośrodowiskowych i społecznych (ESG i CSR). Pomożemy Ci wykonać audyt energetyczny budynku i policzyć ślad węglowy w zakresie I, II i III, aby móc wejść na ścieżkę zrównoważonego rozwoju. 

Potwierdzeniem dbałości o środowisko naturalne i jest też wdrożenie norm ISO związanych z tematyką ekologiczną. W ramach całego procesu oferujemy wsparcie wiodącego audytora z zakresu norm ISO 14001/ISO 50001, tak aby przejście przez proces zapewniło uzyskanie certyfikatu oraz wprowadzenie Systemu Zarządzania Środowiskowego dopasowanego do działania i potrzeb organizacji.