O nas

 

Dlaczego założyłyśmy Ekowymiar?

Stworzyłyśmy Ekowymiar, bo dobrze rozumiemy, jakie zagrożenia niosą zmiany klimatyczne oraz jak bardzo wszechobecny plastik wpłynął na ekosystem i funkcjonowanie naszej planety. Nie jest nam to obojętne, dlatego chcemy promować styl życia, który jest bardziej w zgodzie z naturą. Nie wszyscy są gotowi do rewolucji i w tak bardzo konsumpcyjnym świecie trudno skutecznie namówić do porzucenia wygodnych nawyków. Wierzymy jednak w ewolucję i to, że jeżeli namówimy wielu ludzi do wprowadzenia w swoim życiu niewielkich zmian, będzie to miało ogromne znaczenie dla naszego domu – Ziemi. Taką zmianą jest dla nas zastąpienie plastikowej słomki czy talerza jadalnym i zarazem ekologicznym odpowiednikiem lub wielorazowym zamiennikiem. A że przy okazji te rzeczy są ładniejsze od plastikowych… Cóż, sama natura! 🙂

Warto nam zaufać

 

Dlaczego skorzystać z naszej oferty szkoleń?

Każda z nas od kilku lat stara się produkować jak najmniej śmieci, korzystać z produktów wielorazowych, wykonanych z biodegradowalnych materiałów. Na własnej skórze sprawdziłyśmy, jak to jest pić wodę z kranu, używać proszku do prania własnej produkcji, czy radzić sobie z wynoszeniem śmieci bez worka. Nie zawsze wszystko idzie gładko i zaliczyłyśmy już setki wpadek w drodze do życia zero waste 🙂 Wiemy, jak ciężka dla współczesnego człowieka jest to ścieżka. ile czyha na niej pułapek, rozczarowań i ile razy trzeba się zmierzyć ze zdziwionym spojrzeniem sprzedawczyni w sklepie, gdy odmawia się zapakowania banana do torby foliowej.

Na naszych szkoleniach zamiast straszyć katastrofą klimatyczną, staramy się dzielić własnymi doświadczeniami i pokazywać, jak stopniowo zmieniać swoje nawyki, aby żyć lepiej, bo w zgodzie z naturą. 

Dlaczego wybrałyśmy te, a nie inne produkty?

Wybieramy tylko te  produkty, które są w pełni ekologiczne i rozłożą się pod wpływem naturalnych procesów środowiskowych. Zanim dana rzecz znajdzie się w naszym sklepie, sprawdzamy, jak przychodzi do nas zapakowana, a także gdzie i jak została wyprodukowana. Szukamy dostawców w Polsce i wśród najbliższych sąsiadów, żeby maksymalnie skrócić drogę od producenta do konsumenta i tym samym zminimalizować produkcję zanieczyszczeń związaną z transportem. Produkty z odległej Azji są przez nas wybierane wyłącznie wtedy, gdy nie znajdujemy ich odpowiednika lokalnie lub gdy są wielorazowe, bo tylko wtedy ma to sens.

 Jak pakujemy? 

Do pakowania naszych paczek wykorzystujemy jedynie materiały recyklingowalne. Unikamy plastiku, gdy tylko możemy, i wybieramy tych producentów, którzy używają go najmniej. Niestety ze względów higienicznych obecnie nie da się go całkowicie wykluczyć, jednak jego ilość ograniczamy do absolutnego minimum.