O nas

 

Dlaczego założyłyśmy Ekowymiar?

Stworzyłyśmy Ekowymiar, bo dobrze rozumiemy, jakie zagrożenia niosą zmiany klimatyczne oraz jak bardzo wszechobecne zanieczyszczenia i plastik wpłynęły na ekosystem oraz funkcjonowanie naszej planety. Nie jest nam to obojętne, dlatego chcemy promować styl życia i prowadzenia biznesu, który jest w zgodzie z naturą.

Każda z nas ma wieloletnie doświadczenie w pracy w korporacjach. Justyna przez lata zajmowała się sprzedażą i rozwojem biznesu, a Ewelina marketingiem strategicznym, rozwojem produktu i komunikacją. Dzięki temu rozumiemy, jak działają przedsiębiorstwa  oraz jakie mają ograniczenia i ze zrozumieniem możemy podejść do ekologicznych wyzwań przed nimi stojących.

Wideoblog Ekowymiar

Kim jesteśmy i po co założyłyśmy Ekowymiar? Obejrzyj krótki filmik, żeby poznać nas lepiej! Przy okazji zapraszamy na nasz kanał YouTube, na którym rozmawiamy o ekologii, zero waste, zdrowiu i wellbeing

Ewelina Lewandowska

Tematem ekologii zajmuję się od 2011 roku, czyli odkąd obroniłam pracę dyplomową na Uniwersytecie Warszawskim na temat bezpieczeństwa energetycznego Unii Europejskiej. To wtedy zdałam sobie sprawę z zagrożeń wynikających z gospodarki opartej na paliwach kopalnych, a także efekcie środowiskowym nadmiernej eksploatacji zasobów naturalnych przez człowieka. Od tamtej pory staram się pogłębiać wiedzę o środowisku i żyć tak, aby swoimi osobistymi decyzjami wpłynąć na redukcję zanieczyszczeń oraz zmniejszenie ilości otaczających mnie śmieci.

Zawodowo przez ponad dekadę zajmowałam się marketingiem strategicznym, rozwojem produktu i komunikacją, pracując dla wiodących marek z branży ubezpieczeń, telekomunikacji i technologii. Doświadczenie w tym obszarze sprawia, że dokładnie rozumiem, jak działają korporacje, jak rozumieją zysk oraz własny sukces. Dzięki temu wiem, jakim wyzwaniem jest przemodelowanie biznesu na ten bardziej zrównoważony oraz jak ważna w biznesie jest korzyść, a tę moim zdaniem podejście pro ekologiczne przynosi. To właśnie staram się pokazywać i udowadniać bazując na danych, działając w Ekowymiarze. 

Głęboko wierzę, że poprzez promocję ekologii w korporacjach oraz edukację ekologiczną pracowników firm mogę realnie przyczynić się do przejścia przez przedsiębiorstwa na zrównoważony model działania, co obecnie jest niezbędne, aby zapobiec katastrofie klimatycznej.

Życie w zgodzie z naturą to dla mnie nie tylko dbałość o przyrodę, a udany biznes to też nie tylko praca. Wierzę, że kluczem do sukcesu są ludzie zadowoleni z tego, gdzie żyją i gdzie pracują, dlatego staram się promować wellbeing dla firm, czyli zdrowie psychiczne i fizyczne oraz ruch w miejscu pracy (i poza nim). Jestem instruktorką i pasjonatką jogi i pewnie, dlatego tak istotna jest dla mnie aktywność fizyczna, równowaga między życiem prywatnym i zawodowym, czyli szeroko pojęte wellbeing. 

Justyna Rogozińska

Mam 12 lat doświadczenia w pracy w korporacjach na stanowiskach związanych ze sprzedażą i rozwojem biznesu, dlatego doskonale rozumiem działanie firm oraz to dlaczego wynik i wzrost są dla przedsiębiorstwa kluczowymi wskaźnikami rozwoju. Mając równocześnie wykształcenie społeczno-ekonomiczne wiem, że takie podejście musi ulec zmianie, biorąc pod uwagę kryzys klimatyczny i kończące się zasoby Ziemi.

Założyłam Ekowymiar, aby pomagać firmom mierzyć się z wyzwaniami, przed którymi stoją w obliczu zagrożenia klimatycznego, a także zmieniającego się otoczenia prawnego, wymagającego podejścia pro środowiskowego i rewizji polityki wzrostu. Chcę, aby świadomość tego jak wielki jest nasz wpływ na środowisko naturalne i jak szkodliwe mogą być nasze działania zakiełkowała u każdego, dlatego pokazuję też, że drobne zmiany w codziennym życiu i wyborach konsumenckich mają znaczenie

W życiu prywatnym lubię spędzać wolny czasu w otoczeniu przyrody. Wiem, że nie każdy ma ten przywilej, gdyż biznes nie zawsze działa w sposób społecznie odpowiedzialny. Zdałam sobie z tego sprawę już w 2011 roku, studiując na Uniwersytecie w  Maastricht, gdzie dobrze poznałam zagadnienia związane ze społecznymi skutkami globalizacji i prowadzeniu biznesu pogłębiającego nierówności. Dlatego wspieram też firmy, aby działały w sposób społecznie i środowiskowo odpowiedzialny (CSR i ESG).

Nasz zespół

Ekowymiar to inicjatywa, która ma na celu edukację ekologiczną, wspieranie firm w zarządzaniu środowiskowym oraz promocję zdrowia psychicznego, fizycznego i ruchu wśród pracowników firm (wellbeing dla firm). Nasze usługi opierają się wyłącznie na faktach, wiedzy i doświadczeniu fachowców, dlatego współpracują z nami wykwalifikowani specjaliści:

Milena Nosek

Milena Nosek

Dietetyk kliniczna

Zuzanna Luniewska

Zuzanna Luniewska

Life coach

Marta Bryk

Marta Bryk

Psycholog, HR business partner

Michał Wasiak

Michał Wasiak

Ekspert ISO