O nas

 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy firmą doradczo-szkoleniową specjalizującą się w tematyce ekologii, zrównoważonego rozwoju i wellbeing w organizacjach. 

Wspieramy biznes w edukacji ekologicznej pracowników: szkoleniu pracowników i menedżerów z zakresu ESG, ekologii i ochrony środowiska, zdrowia i dobrostanu psychofizycznego (wellbeing dla firm).

Doradzamy też w budowaniu wizerunku ekologicznego pracodawcy oraz budowaniu marki przyjaznej środowisku. W ramach pomocy przedsiębiorcom zapewniamy również wsparcie w zakresie zrównoważonego rozwoju (ESG, CSR, normy ISO), a także konsulting w zakresie zielonego HR-u i marketingu oraz budowaniu kampanii marketingowych w oparciu o pro ekologiczny przekaz.

Jak to robimy? Realizujemy szkolenia, kursy online i warsztaty ekologiczne, wydarzenia z obszarów ekologii, zero waste, zdrowia oraz wellbeing – każde szyte jest na miarę, aby dostosować program do potrzeb Klienta. Udzielamy również indywidualnych konsultacji i porad na temat wdrożenia zielonej komunikacji i employer brandingu oraz zasad ESG, CSR i norm ISO w firmie, a także kompleksowo prowadzimy projekty z tego zakresu.

Dlaczego założyłyśmy Ekowymiar?

Stworzyłyśmy Ekowymiar, bo dobrze rozumiemy, jakie zagrożenia niosą zmiany klimatyczne oraz jak bardzo wszechobecne zanieczyszczenia i plastik wpłynęły na ekosystem oraz funkcjonowanie naszej planety. Nie jest nam to obojętne, dlatego chcemy promować styl życia i prowadzenia biznesu, który jest w zgodzie z naturą.

Każda z nas ma wieloletnie doświadczenie w pracy w korporacjach. Justyna przez lata zajmowała się sprzedażą i rozwojem biznesu, a Ewelina marketingiem strategicznym, rozwojem produktu i komunikacją. Dzięki temu rozumiemy, jak działają przedsiębiorstwa  oraz jakie mają ograniczenia i ze zrozumieniem możemy podejść do ekologicznych wyzwań przed nimi stojących. Chcemy wykorzystać nasze doświadczenia i wiedzę, aby pomóc firmom przejść na zrównoważony model rozwoju. Wierzymy, że wspólnie uda nam się powstrzymać kryzys klimatyczny i osiągnąć neutralność klimatyczną, aby nam wszystkim żyło nam się lepiej.

Ewelina Lewandowska

Tematem ekologii zajmuję się od 2011 roku, czyli odkąd obroniłam pracę dyplomową na Uniwersytecie Warszawskim na temat bezpieczeństwa energetycznego Unii Europejskiej. To wtedy zdałam sobie sprawę z zagrożeń wynikających z gospodarki opartej na paliwach kopalnych, a także efekcie środowiskowym nadmiernej eksploatacji zasobów naturalnych przez człowieka. Od tamtej pory staram się pogłębiać wiedzę o środowisku i żyć tak, aby swoimi osobistymi decyzjami wpłynąć na redukcję zanieczyszczeń oraz zmniejszenie ilości otaczających mnie śmieci.

Zawodowo przez ponad dekadę zajmowałam się marketingiem strategicznym, rozwojem produktu i komunikacją, pracując dla wiodących marek z branży ubezpieczeń, telekomunikacji i technologii. Doświadczenie w tym obszarze sprawia, że dokładnie rozumiem, jak działają korporacje, jak rozumieją zysk oraz własny sukces. Dzięki temu wiem, jakim wyzwaniem jest przemodelowanie biznesu na ten bardziej zrównoważony oraz jak ważna w biznesie jest korzyść, a tę moim zdaniem podejście pro ekologiczne przynosi. To właśnie staram się pokazywać i udowadniać bazując na danych, działając w Ekowymiarze. 

Głęboko wierzę, że poprzez promocję ekologii w korporacjach oraz edukację ekologiczną pracowników firm mogę realnie przyczynić się do przejścia przez przedsiębiorstwa na zrównoważony model działania, co obecnie jest niezbędne, aby zapobiec katastrofie klimatycznej.

Życie w zgodzie z naturą to dla mnie nie tylko dbałość o przyrodę, a udany biznes to też nie tylko praca. Wierzę, że kluczem do sukcesu są ludzie zadowoleni z tego, gdzie żyją i gdzie pracują, dlatego staram się promować wellbeing dla firm, czyli zdrowie psychiczne i fizyczne oraz ruch w miejscu pracy (i poza nim). Jestem instruktorką i pasjonatką jogi i pewnie, dlatego tak istotna jest dla mnie aktywność fizyczna, równowaga między życiem prywatnym i zawodowym, czyli szeroko pojęte wellbeing. 

Justyna Rogozińska

Mam 12 lat doświadczenia w pracy w korporacjach na stanowiskach związanych ze sprzedażą i rozwojem biznesu, dlatego doskonale rozumiem działanie firm oraz to dlaczego wynik i wzrost są dla przedsiębiorstwa kluczowymi wskaźnikami rozwoju. Mając równocześnie wykształcenie społeczno-ekonomiczne wiem, że takie podejście musi ulec zmianie, biorąc pod uwagę kryzys klimatyczny i kończące się zasoby Ziemi.

Założyłam Ekowymiar, aby pomagać firmom mierzyć się z wyzwaniami, przed którymi stoją w obliczu zagrożenia klimatycznego, a także zmieniającego się otoczenia prawnego, wymagającego podejścia pro środowiskowego i rewizji polityki wzrostu. Chcę, aby świadomość tego jak wielki jest nasz wpływ na środowisko naturalne i jak szkodliwe mogą być nasze działania zakiełkowała u każdego, dlatego pokazuję też, że drobne zmiany w codziennym życiu i wyborach konsumenckich mają znaczenie

W życiu prywatnym lubię spędzać wolny czasu w otoczeniu przyrody. Wiem, że nie każdy ma ten przywilej, gdyż biznes nie zawsze działa w sposób społecznie odpowiedzialny. Zdałam sobie z tego sprawę już w 2011 roku, studiując na Uniwersytecie w  Maastricht, gdzie dobrze poznałam zagadnienia związane ze społecznymi skutkami globalizacji i prowadzeniu biznesu pogłębiającego nierówności. Dlatego wspieram też firmy, aby działały w sposób społecznie i środowiskowo odpowiedzialny (CSR i ESG).

Nasz zespół

Ekowymiar to inicjatywa, która ma na celu edukację ekologiczną, wspieranie firm w zarządzaniu środowiskowym oraz promocję zdrowia psychicznego, fizycznego i ruchu wśród pracowników firm (wellbeing dla firm). Nasze usługi opierają się wyłącznie na faktach, wiedzy i doświadczeniu fachowców, dlatego współpracują z nami wykwalifikowani specjaliści:

Milena Nosek

Milena Nosek

Dietetyk kliniczna

Zuzanna Luniewska

Zuzanna Luniewska

Life coach

Marta Bryk

Marta Bryk

Psycholog, HR business partner

Michał Wasiak

Michał Wasiak

Ekspert ISO