OFERTA DLA FIRM

 

Zbuduj z nami ekomarkę i społecznie odpowiedzialny biznes

Edukacja ekologiczna to nasza pasja, dlatego oferujemy szkolenia, warsztaty i eventy z zakresu ekologii, ESG, zdrowia i wellbeing, podczas których dzielimy się wiedzą na temat zmian klimatu, znaczenia działań jednostki i biznesu w obliczu nadchodzącego kryzysu.

Zapewniamy również wsparcie w komunikacji działań proekologicznych oraz  zrównoważonego rozwoju.

Konsultujemy z zakresu ESG oraz CSR. Wspieramy w uzyskaniu certyfikacji ekologicznej ISO 14001/ISO 50001.

Dlaczego edukacja ekologiczna w biznesie jest ważna?

W przestrzeni publicznej coraz częściej porusza się zagadnienia dotyczące ekologii i katastrofy klimatycznej. Skutkuje to rosnącą świadomością ekologiczną konsumentów oraz odbiorców wielu produktów i usług. Klienci zaczynają zwracać uwagę na wpływ ich decyzji zakupowych na planetę, a w związku z tym wybierać marki, które działają w zrównoważony i nieszkodliwy dla Ziemi sposób.

Niezmiernie istotne jest zatem podjęcie przez biznes świadomych działań w zakresie edukacji pracowników, kultury organizacyjnej oraz zmian w zakresie produkcji i codziennego funkcjonowania.

Szkolenia i warsztaty: ekologia, zdrowie, wellbeing 

Oferujemy szkolenia i warsztaty dla pracowników i menedżerów firm, podczas których poruszamy szeroko rozumianą tematykę zdrowia, wellbeing, ekologii i zero waste. 

W trakcie naszych ekologicznych szkoleń uczestnicy dowiadują się, jak zmienić swoje nawyki, aby nie szkodzić środowisku i jak sprawić, aby firma działała w sposób zrównoważony. Wiele zmian powszechnie wydaje się trudna lub kosztowna, a dlatego niemożliwa do wdrożenia. W trakcie zajęć obalamy takie mity i udowadniamy, że bycie eko wcale nie musi być trudne. Zwracamy także uwagę na rolę i postawę biznesu w obliczu kryzysu klimatycznego.

Poruszane tematy podczas szkoleń z zakresu ekologii to m.in.: ESG – co oznacza i jakie musisz znać najważniejsze regulacje, po co liczyć ślad węglowy, segregacja śmieci, gospodarka obiegu zamkniętego, zero waste, zasady 5R, odpowiedzialna moda, niemarnowanie jedzenia, zdrowy dom czy społeczne oblicza kryzysu klimatycznego.

Z  kolei rozwój technologiczny, kariera, coraz większy pęd życia codziennego, a także wiele innych czynników zewnętrznych sprawiają, że jesteśmy coraz bardziej zestresowani, zmęczeni, a co za tym idzie mniej efektywni w pracy i mniej szczęśliwi. 

W trakcie naszych szkoleń zwracamy uwagę na niekorzystne dla zdrowia nawyki i pokazujemy, jak je zmienić, aby być zdrowszym. Dużą rolę przywiązujemy do ergonomii pracy. pokazujemy, jak się zrelaksować, wyciszyć i zadbać o work-iife balance.

Przykładowe tematy zajęć wellbeing to: ergonomia pracy – jak prawidłowo siedzieć, ćwiczenia w miejscu pracy, joga i relaksacja, jak radzić sobie ze stresem i jak żyć w świecie VUCA, jak skutecznie zmieniać nawyki.

Każde z wyżej wymienionych spotkań może odbyć się w formie szkolenia stacjonarnego, webinaru czy angażującego warsztatu. Możemy poprowadzić je po polsku lub po angielsku.

Eventy o ekologii, zdrowiu i wellbeing

W ramach oferty eventowej możemy zorganizować jednodniowe lub kilkudniowe wydarzenia  o tematyce związanej z ekologią, wellbeing i zdrowiem. Taki event to kilka powiązanych ze sobą szkoleń, oraz zajęcia praktyczne z zakresu ekologii, zdrowia i wellbeing. Dzięki nieco luźniejszej atmosferze uczestnicy zrelaksują się, ale też efektywniej nauczą się, jak być zdrowym i jak być eko.

Proponujemy również  organizację kameralnych wyjazdów integracyjnych, podczas których uczestnicy nie tylko będą mogli pobyć ze sobą w ośrodku blisko natury ze zdrowym jedzeniem, ale również zdobędą wiedzę na temat ekologii, zdrowia oraz zintegrują się podczas zajęć jogi i relaksacji lub na kajakach czy nartach. Program wydarzenia i szczegóły realizacji opracowujemy wspólnie z Klientem, dopasowując się do potrzeb.

ESG, CSR, certyfikacja ISO

Chcesz, aby Twoja firma działała ekologicznie, w sposób zrównoważony i społecznie odpowiedzialny? A może już tak działasz, ale nie wiesz, jak to komunikować? 

Wesprzemy Twoją firmę w przygotowaniu i realizacji programów oraz działań prośrodowiskowych i społecznych (ESG i CSR).  Zadbamy, aby komunikacja była spójna z wizerunkiem i uchronimy Twój biznes przed zarzutami o greenwashing.

Potwierdzeniem dbałości o środowisko naturalne i dopełnieniem budowania wizerunku ekologicznej marki  jest wdrożenie norm ISO związanych z tematyką ekologiczną. W ramach całego procesu oferujemy wsparcie wiodącego audytora z zakresu norm ISO 14001/ISO 50001, tak aby przejście przez proces zapewniło uzyskanie certyfikatu oraz wprowadzenie Systemu Zarządzania Środowiskowego dopasowanego do działania i potrzeb organizacji.