Szkolenia I Ekologia w Firmie I Zdrowie i Wellbeing dla Firm

 

Szkolenia: Ekologia, zdrowie i wellbeing w firmie. Dlaczego warto?

Budowanie wizerunku ekomarki i odpowiedzialnego pracodawcy

Tworzenie więzi pomiędzy pracownikiem a pracodawcą

Zmniejszenie negatywnego wpływu na zdrowie pracowników

Integracja zespołu

Dlaczego edukacja ekologiczna w biznesie jest ważna?

W przestrzeni publicznej coraz częściej porusza się zagadnienia dotyczące ekologii i katastrofy klimatycznej. Skutkuje to rosnącą świadomością ekologiczną konsumentów oraz odbiorców wielu produktów i usług. Klienci zaczynają zwracać uwagę na wpływ ich decyzji zakupowych na planetę, a w związku z tym wybierać marki, które działają w zrównoważony i nieszkodliwy dla Ziemi sposób. Niezmiernie istotne jest zatem podjęcie przez biznes świadomych działań w zakresie edukacji pracowników, kultury organizacyjnej oraz zmian w zakresie produkcji
i codziennego funkcjonowania.

Ekowymiar specjalizuje się w szkoleniach z zakresu ekologii, zdrowia i wellbeing. Doradzamy także naszym klientom w tym zakresie. Oferujemy szkolenia dla pracowników i menadżerów firm, podczas których poruszamy szeroko rozumianą tematykę zdrowia, zero/less waste.

Wskazujemy również, które elementy funkcjonowania przedsiębiorstwa mogą zostać przemodelowane na opcję EKO, aby zdobyć coraz istotniejszy wyróżnik rynkowy i przyczynić się do zatrzymania zmian klimatu.

Z asortymentu naszego sklepu możemy również przygotować preferencyjną cenowo ofertę dobrej jakości gadżetów zero waste wraz z brandingiem, a także zrealizować dostawę biodegradowalnych i kompostowalnych naczyń na imprezę firmową.

Szkolenia z zakresu ekologii, well-being, zdrowia

W trakcie naszych szkoleń z ekologii uczestnicy dowiadują się, jak zmienić swoje nawyki, aby nie szkodzić środowisku. Wiele zmian powszechnie wydaje się trudna lub kosztowna,
a dlatego niemożliwa do wdrożenia. W trakcie zajęć obalamy takie mity i udowadniamy, że bycie eko wcale nie musi być trudne.

Poruszane tematy to m.in. : segregacja śmieci, gospodarka obiegu zamkniętego, zero waste, zasada 5R, smog.

Oferta Eventowa

W ramach oferty eventowej możemy zorganizować jednodniowe wydarzenie  o tematyce związanej z ekologią, well-bein i zdrowiem.  Całodzienny event to kilka powiązanych ze sobą szkoleń, punkt informacyjny oraz zajęcia praktyczne z zakresu ekologii, zdrowia i wellbeing. Dzięki nieco luźniejszej atmosferze uczestnicy zrelaksują się, ale też efektywniej nauczą się, jak być zdrowym i jak być eko.

Proponjemy również  organizację kameralnych wyjazdów integracyjnych, podczas których uczestnicy nie tylko będą mogli pobyć ze sobą w ośrodku blisko natury ze zdrowym jedzeniem, ale również zdobędą wiedzę na temat ekologii, zdrowia oraz zintegrują się podczas zajęć jogi i relaksacji lub na kajakach czy nartach. Program wydarzenia i szczegóły realizacji opracowujemy wspólnie z Klientem, dopasowując się do potrzeb.

szkolenia o ekologii
szkolenia o zdrowiu w firmie

Szkolenia o zdrowiu

Często w natłoku codziennych zajęć zapominamy, że najważniejsze jest zdrowie, brak nam czasu na aktywność fizyczną, nie dbamy o  zachowanie prawidłowej postawy co jest ważne szczególnie w pracy. W trakcie naszych szkoleń zwracamy uwagę na niekorzystne dla zdrowia nawyki i pokazujemy, jak je zmienić, aby być zdrowszym. Dużą rolę przywiązujemy do ergonomii pracy.

Przykładowe tematy zajęć to: jak prawidłowo siedzieć, ćwiczenia w miejscu pracy, jak przeprowadzić automasaż, joga i jej zbawienny wpływ.

Szkolenia o zdrowiu

Często w natłoku codziennych zajęć zapominamy, że najważniejsze jest zdrowie i zapominamy o aktywności fizycznej, a szczególnie zachowaniu prawidłowej postawy, również w pracy. W trakcie naszych szkoleń zwracamy uwagę na niekorzystne dla zdrowia nawyki i pokazujemy, jak je zmienić, aby być zdrowszym. Dużą rolę przywiązujemy do ergonomii pracy.

Przykładowe tematy zajęć to: jak prawidłowo siedzieć, ćwiczenia w miejscu pracy, jak przeprowadzić automasaż, joga i jej zbawienny wpływ.

szkolenia o zdrowiu w firmie

Szkolenia wellbeing

Rozwój technologiczny, kariera, coraz większy pęd życia codziennego, a także wiele innych czynników zewnętrznych sprawiają, że jesteśmy coraz bardziej zestresowani, zmęczeni, a co za tym idzie mniej efektywni w pracy i mniej szczęśliwi. Podczas naszych szkoleń pokazujemy, jak się zrelaksować, wyciszyć i zadbać o work-iife balance.

Przykładowe zajęcia to: jak radzić sobie ze stresem, uwalniająca praca z oddechem, relaksująca moc koncertu gongów.

szkolenia wellbeing