O nas

 

Dlaczego założyłyśmy Ekowymiar?

Stworzyłyśmy Ekowymiar, bo dobrze rozumiemy, jakie zagrożenia niosą zmiany klimatyczne oraz jak bardzo wszechobecne zanieczyszczeni i plastik wpłynęły na ekosystem oraz funkcjonowanie naszej planety. Nie jest nam to obojętne, dlatego chcemy promować styl życia i prowadzenia biznesu, który jest w zgodzie z naturą.

Nie wszyscy są gotowi do rewolucji i w tak bardzo konsumpcyjnym świecie trudno skutecznie namówić do porzucenia wygodnych nawyków. Wierzymy jednak w ewolucję i to, że jeżeli namówimy wielu ludzi do wprowadzenia w swoim życiu niewielkich zmian, będzie to miało ogromne znaczenie dla naszego domu – Ziemi.

Dlaczego warto nam zaufać?

 

Ekologia, aktywność na łonie natury i zdrowy tryb życia to nie tylko nasza misja, ale i pasja. Poznałyśmy się jeszcze w czasach liceum podczas spływów kajakowych, potem obie zapałałyśmy pasją do jogi i zdrowego trybu życia. Z biegiem czasu zauważyłyśmy niestety, że jest to coraz trudniejsze, a jakość wypoczynku na łonie natury spada, bo zanieczyszczenie w lasach i wodzie oraz ogólna degradacja środowiska postępują. 

Zmiany zaczęłyśmy od siebie. Każda z nas od kilku lat stara się żyć ekologicznie, produkować jak najmniej śmieci, korzystać z produktów wielorazowych, wykonanych z biodegradowalnych materiałów. Na własnej skórze sprawdziłyśmy, jak to jest pić wodę z kranu, używać proszku do prania własnej produkcji, czy radzić sobie z wynoszeniem śmieci bez worka. Nie zawsze wszystko idzie gładko i zaliczyłyśmy już setki wpadek w drodze do życia zero waste 🙂 Wiemy, jak ciężka dla współczesnego człowieka jest to ścieżka. ile czyha na niej pułapek, rozczarowań i ile razy trzeba się zmierzyć ze zdziwionym spojrzeniem sprzedawczyni w sklepie, gdy odmawia się zapakowania banana do torby foliowej.

Poprzez naszą pracę, zamiast straszyć katastrofą klimatyczną, staramy się dzielić wiedzą oraz własnymi doświadczeniami i pokazywać, jak stopniowo zmieniać swoje nawyki, aby żyć i czuć się lepiej, bo w zgodzie z naturą.