Jak wybrałyśmy produkty do naszej oferty?

Jak wybrałyśmy produkty do naszej oferty?

Czym zastąpić jednorazowe plastikowe naczynia, żeby było to ekologiczne?  Przed takim wyzwaniem stanęłyśmy tworząc naszą markę. Za cel postawiłyśmy sobie uczciwość i wiarygodność, dlatego włączając nasze poszczególne produkty do oferty, sprawdzałyśmy nie tylko materiał, z którego są zrobione, ale również sposób ich wykonania i kraj pochodzenia. Chciałyśmy dokonać świadomych, racjonalnych i prawdziwie ekologicznych wyborów.

Nie proponujemy Wam dlatego talerzy np. z bambusa czy liści palmowych, bo ich transport z Azji do Polski oznacza bardzo dużą emisje CO2. Po co je sprowadzać, skoro w Polsce produkowane są naczynia z otrąb (i to z odpadków po produkcji mąki)?

Nie zdecydowałyśmy się też na papierowe słomki czy talerzyki, bo eliminacja plastiku oznacza w tym przypadku wycinkę drzew. Poza tym papierowe słomki szybko się rozpuszczają i zostają w drinku, a papierowe talerzyki zazwyczaj są zbyt cienkie. Dla słomek znalazłyśmy też dużo lepszą i to europejską alternatywę – słomki, które powstają z wytłoków jabłkowych, czyli pozostałości po wyciskaniu soku. Dzięki temu nie tylko ograniczamy zużycie plastiku, ale udaje nam się wykorzystać to, co zostało już wytworzone.

W naszej ofercie znajdziecie drewniane sztućce. Wybrałyśmy je, bo dla widelców czy noży obecnie nie znajdujemy lepszego zamiennika plastiku. Postarałyśmy się za to, żeby drewno z którego nasze sztućce są wykonane pochodziło z polskich i tylko zrównoważonych upraw leśnych. Wyzwaniem dla nas w dalszym ciągu są kubki. Naszym zdaniem nie ma obecnie takich prawdziwie ekologicznych, bo wszystkie są pokryte materiałem PLA, które choć uznawane za ekologiczne, w Polsce takie nie jest, bo nasze kompostownie sobie z nim zwyczajnie nie radzą. Z tego powodu nie dołączamy kubków do naszych zestawów i namawiamy Was do korzystania z tych wielorazowych. Na Waszą prośbę wprowadziłyśmy kubek z włókien trzciny cukrowej pozostałych po produkcji soków, który jest na ten moment najlepszym, możliwym rozwiązaniem. Używajcie go tylko wtedy, gdy już naprawdę musicie.