Często zadawane pytania

 

Masz pytania?

Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi poniżej, napisz do nas
kontakt@ekowymiar.pl 

 

FAQ

 

Dlaczego w boxach nie ma kubków?

Niestety wszystkie kubki jednorazowe, które są dostępne na rynku, nawet te oznaczone jako biodegradowalne lub kompostowalne, według nas nie są w pełni ekologiczne, bo są powleczone tworzywem PLA, aby nie przeciekać. Ze względu na tę wodoodporną powłoczkę, muszą przejść odpowiednie procesy, aby się rozłożyć i nie stanie się to samo, jeżeli kubeczek przez przypadek wpadnie do wody. Kubeczki powinny zostać wyrzucone do odpowiedniego kosza na śmieci i zostać dobrze zaklasyfikowane. Polskie sortownie niestety sobie z tym zwykle nie radzą, co sprawia, że takie kubki są najczęściej spalane, jak plastik. Chcemy, żeby nasi klienci, kupując box, mieli pewność, że jest on 100% eko. Tylko takie produkty chcemy też promować, dlatego w składzie boxów nie ma kubków jednorazowych. 

Jeżeli naprawdę nie masz wyboru i musisz, możesz dokupić na naszej stronie kubki wykonane z trzciny cukrowej. To, naszym zdaniem, obecnie najlepsza alternatywa wobec plastikowych jednorazówek. Do stworzenia kubka z trzciny cukrowej wykorzystano odpadki produkcyjne (!), a ilość PLA jest minimalna. Traktujemy je więc jako najmniejsze zło 🙂

Zachęcamy jednak do picia ze szklanych butelek (umówimy się – do zrobienia na imprezie :p) lub do zakupu kubków/butelek wielorazowych na naszej stronie. 

Czy rzeczywiście naczynia i słomki są jadalne?

Tak, można je zjeść, choć nie polecamy, bo nie są smaczne.

Czy naczynia z otrąb i słomki mogą uczulić?

Są to produkty jadalne i mogą uczulać, dlatego jeżeli jesteś alergikiem, zapoznaj się z ich składem.

Gdzie wyrzucić produkty z boxów?

Naczynia z otrąb i słomki wrzucamy do bioodpadów, sztucće drewniane wyrzucamy do odpadów zmieszanych lub bio.

Kartony wrzucamy do papieru, a najlepiej wykorzystujemy ponownie.

Ile rozkładają się nasze produkty?

Naczynia z otrąb ulegają pełnej biodegradacji w zaledwie 30 dni.  Nawet jeśli zostawisz je po grillu  w plenerze, nie zostanie po nich ślad.


Słomki z jabłek są stabilne w płynie do 60 minut.

 

Ile czeka się na zamówienie?

Zamówienia opłacone do godziny 17 wysyłamy maksymalnie w ciągu dwóch kolejnych dni roboczych. Czas realizacji zależy od wybranego przewoźnika i jest podany przy opcji dostawy.

Jak mogę złożyć reklamację?

Napisz do nas na konatkt@ekowymiar.pl

Czy mogę zwrócić zamówienie?

Możesz dokonać zwrotu w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Jeżeli chcesz to zrobić, napisz do nas na: kontakt@ekowymiar.pl.

Zwrócimy Ci pieniądze, jeżeli towar nie będzie nosił śladów użytkowania. Pamiętaj, że sprzedajemy również towary jadalne i przeznaczone do kontaktu z żywnością, dlatego ze względów higienicznych w ich przypadku dokonamy zwrotu pieniędzy tylko wtedy, gdy nie otworzyłeś opakowania. Ponieważ słomki, kubki, widelce oraz noże nie są pakowane próżniowo i nie możemy sprawdzić, czy nie otworzyłeś opakowania, zwrócimy Ci pieniądze tylko wtedy, gdy nie otworzyłeś pudełka, w którym zostały wysłane. Podobna zasada obowiązuje w przypadku boxów, których te produkty są częścią. 

Produkty odeślij na adres:

Ekowymiar sp. z o.o.

ul. Europejska 16

02-964 Warszawa

Jak mogę zapłacić za zamówienie?

Możesz zapłacić szybkim przelewem przez DotPay lub zrobić tradycyjny przelew na nasze konto bankowe.